نمای کلاسیک
نمای کلاسیک
نمای کلاسیک
نمای کلاسیک
نمای کلاسیک
نمای کلاسیک
نمای کلاسیک
نمای کلاسیک
نمای کلاسیک
نمای کلاسیک

نمای کلاسیک

تهران / تهران
09124421408
09124421408 09193665719 برای تماس بر روی شماره کلیک کنید
02146879032
نمای کلاسیک

نمای کلاسیک

نمای کلاسیک به نمای ای اطلاق می‌شود که ریشه در معماری روم باستان دارد. این نوع نمای کلاسیک،تمام بخش اعظم نمای کلاسیک را پوشش می‌دهد که جلوه ی نمای کلاسیک به بنا می بخشد. در اجزای نمای کلاسیک، اکثرا از انواع سنگ‌هایی نظیر مرمر، تراورتن، گرانیت و در موارد محدود از سیمان‌ سفید استفاده می شود. نکته‌ای که باید در نظر گرفته شود  این است که بخش بیشتری از نمای کلاسیک به‌صورت قطعات از پیش آماده شده هستند و در محل فقط روی بدنه خارجی نما نصب می‌شوند که جلوه ای از نمای کلاسیک را به بنا می بخشند.

نمای کلاسیک سیمانی

ارزش طراحی نمای کلاسیک بر همگان مشخص است. همان‌طور که میدانید نمای کلاسیک و طراحی اصولی آن از مهم‌ترین مواردی هستند که در ساختمان‌ها باید توسط کارشناسان مربوطه صورت گیرد. در طراحی نمای کلاسیک علاوه بر تمامی مواردی که در طراحی نما و نمای رومی یا کلاسیک به‌ صورت کلی در نظر گرفته می‌شود باید به یک سری موارد بیشتری همچون میزان تناسب میان اجزای استفاده شده در نمای کلاسیک توجه کرد.

طراحی نمای کلاسیک

برای طراحی نمای کلاسیک از یک سری و طرح های از پیش‌ ساخته شده استفاده خواهد شد که هر کدام از آنها با توجه به شاخص حجم کلی ساختمان دارای ابعاد خاصی هستند. امروزه با تغییرات سبک زندگی مردم و بررسی روند تمایل مردم و پیمانکاران به داشتن نمای رومی یا کلاسیک، می‌توان به رواج تجمل گرایی زندگی امروزی مردم واقع بود. هرچه تزئینات و جزئیات نما، طراحی داخلی و خارجی ساختمان بیشتر باشد نشانگر تمایل مردم به تجمل گرایی است. جامعه شناسان بر این باورند که نمای رومی یا کلاسیک پاسخی به نیاز سندروم کاخ نشینی مردم است.استفاده از نقش ها ارتباط مستقیم با میزان بودجه سازنده دارد. به عبارت دیگر هرچه بودجه ساخت کمتر باشد تعداد نقش ها و المان‌های استفاده شده کمتر خواهد شد.

اجرای نمای کلاسیک

نکته ای دیگر که در طراحی و اجرای این نوع نما باید مدنظر قرار داد، متناسب بودن المان‌های به‌کار رفته است در واقع ابعاد المان های به کار رفته، با توجه به ویژگی های ابعادی ساختمان تغییر خواهد کرد. در نتیجه نمای رومی یا کلاسیک یک نمای منحصر به فرد خواهد بود. به همین دلیل نمی توان نمای ساختمان های مختلف را کپی برداری کرد.

پیاده سازی نمای کلاسیک

حساس ترین مرحله ای که در نمای کلاسیک یا رومی نقش دارد پیاده سازی و اجرای آن است. اجرای اصولی و دقیق نمای رومی یا کلاسیک، تضمین‌ کننده یک نمای زیبا و ماندگار برای بنا خواهد بود. این در حالی است که کمترین خطا در مرحله پیاده سازی و اجرا، می‌تواند عواقب جبران‌ ناپذیری واقع شود. لازم به ذکر است که میزان بالای مصالح استفاده‌ شده باعث سنگین شدن نمای ساختمان خواهد شد به همین دلیل جدا شدن هر قسمت از نما، موجب تلفات مالی و جانی زیادی خواهد شد. به همین خاطر توصیه می‌شود که از این نوع نما در مناطق زلزله خیز کمتر استفاده شود یا حداقل بر طبق اصول و ضوابط زیر نظر کارشناسان چیره دست انجام شود.

نمای کلاسیک با گروه پیمانکاری مرادی

امروزه شاهد گرایش مردم، پیمانکاران و طراحان به طراحی و ساخت نمای کلاسیک هستیم. روند رو به رشد این نوع نما، طراحان و معماران را به فکر فروبرده است. هر نمایی مزایا و معایب منحصربه‌فردی دارد، به همین دلیل ما در این مقاله سعی داریم به ویژگی ها و جنبه های مختلف نمای رومی یا کلاسیک اشاره کنیم تا با آگاهی بخشی، شما را در انتخاب نوع نمای مناسب با ساختمانتان یاری کنیم. ما این مژده را به شما می دهیم که گروه پیمانکاری نماسازان مرادی شما را در تمامی مراحل طراحی تا اجرای همه انواع سبک ها حمایت و هدایت خواهد کرد.

گروه پیمانکاری نماسازان مرادی

از صفر تا صد ساختمان با کادری مجرب و حرفه ای با 30 سال سابقه ی فعالیت (پروژه های اجرایی با ده ها پروژه های دیگر قابل بازدید می باشد)

نمای رومی

نمای کلاسیک

نمای سیمانی

قلم دانی

باکس

نمای شسته

ستون

جوشکاری نما

ابزارزنی

دورپنجره

تاج  

به مدیریت : برادران مرادی
ساعت کاری: پنج شنبه : تمام وقت باز است
شنبه : تمام وقتیکشنبه : تمام وقتدوشنبه : تمام وقتسه شنبه : تمام وقتچهارشنبه : تمام وقتپنج شنبه : تمام وقتجمعه : تمام وقت

بازدید : 115

آدرس: تهران

دیدگاه خود را ثبت کنید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

*

*

بازگشت

ورود به حساب کاربری

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

اطلاعات فوق را تکمیل نمایید!