کلمات کلیدی سئو چه کلماتی هستند و چه اهمیتی دارند؟

کلمات کلیدی سئو چه کلماتی هستند و چه اهمیتی دارند؟

تحلیل و آنالیز دیجیتال

کلمات کلیدی سئو چه کلماتی هستند و چه اهمیتی دارند؟

کلمات کلیدی سئو چه کلماتی هستند و چه اهمیتی دارند؟ : کلمات کلیدی سئو در واقع کلماتی می باشند که در متن شما تکرار شده و این امکان را برای مردم فراهم می کند که سایت و مقاله شما را با جستجو در موتور های جستجو پیدا کنند. سایتی که برای موتور های جستجو بهینه سازی شده باشد، دقیقا به همان زبانی می باشد که جستجو کننده ها برای پیدا کردن سایت شما استفاده کرده اند. در واقع کلمات کلیدی، مهم ترین بخش سئو سایت شما می باشند.

به طور کلی، کلمات کلیدی سئو، کلمات و عباراتی در محتوای سایت شما هستند که به افراد اجازه می دهند سایت شما را از طریق موتور های جستجوگر بیابند. سایتی که برای موتور های جستجوگر بهینه سازی شده باشد، زبان کاربران را می شناسد، به زبان آن ها برایشان صحبت می کند و به این ترتیب به بازدیدکنندگان کمک می کند تا از طریق کلمات کلیدی، وب سایت را پیدا کنند. کلمات کلیدی یکی از اصلی ترین عناصر اصول سئو هستند.

به عبارت دیگر، شما باید بدانید که افراد چگونه محصولات، خدمات یا اطلاعات مورد نظر خود را در موتور های جستجوگر، جستجو می کنند. در این صورت قادر خواهید بود سایت خود را به گونه ای بهینه سازی کنید که یافتن آن از طریق موتور های جستجوگر راحت تر باشد. اگر این کار را به درستی انجام ندهید، این افراد با هزاران نتیجۀ موجودِ دیگر در موتور های جستجوگر رو به رو می شوند. اجرا و به کارگیری کلمات کلیدی سئو به شما کمک خواهد کرد رتبه بندی بهتری نسبت به رقبای خود داشته باشید.

به همین خاطر ایجاد کردن فهرستی از کلمات کلیدی مرتبط، یکی از اولین و مهم ترین کارهایی است که در بهینه سازی سایت برای موتور های جستجوگر باید انجام شود. زمانی که صحبت از موفقیت یک کمپین بازاریابی به میان می آید، کلمات کلیدی و سئو دو موردی هستند که به طور مستقیم به هم گره خورده اند. از آنجایی که کلمات کلیدی، یکی از مسائل اساسی و بنیادین برای تمامی تلاش های مرتبط با سئو است، سرمایه گذاری و صرف زمان بر روی کلمات کلیدی و ارتباط آن با مخاطبان، امری بسیار مهم است.

کلمات کلیدی سئو چه کلماتی هستند و چه اهمیتی دارند؟

KWFinder مناسب ترین ابزار برای یافتن کلمات کلیدی مرتبط

استفاده از کلمات کلیدی مناسب، یک فرایند بسیار حساس و ظریف است که در برگیرنده آزمون و خطاست اما درک آن بسیار ساده است. ما در این مقاله قصد داریم در مورد نحوه جستجوی مشتریان در مورد محصولات، خدمات یا اطلاعات شما، کشف کلمات کلیدی مرتبط با آن و استفاده از این کلید واژه ها برای محتوای آنلاین صحبت کنیم.

چگونه کلمات کلیدی مناسب را پیدا کنیم؟

بیشتر بازاریابان تازه کار در حوزه سئو، اشتباه متداول و یکسانی را در مورد تحقیق و پژوهش بر روی کلمات کلیدی مناسب انجام می دهند. این اشتباهات عبارتند از:

  • تنها یک بار در مورد کلیمات کلیدی مناسب، تحقیق می کنند.
  • به خود زحمت نمی دهند کلمات کلیدی حوزه کاری خود را به روز رسانی کنند و لیست کلید واژه های خود را توسعه دهند.
  • کلمات کلیدی را هدف قرار می دهند که بسیار محبوب و رایج هستند؛ این موضوع بدین معنی است که وارد راه رقابتی می شوند که به دست آوردن رتبه بندی در آن بسیار دشوار است.

پیشنهاد می کنم از دست ندهید : صفحه فرود یا landing page چیست؟

اساساً، پژوهش و تحقیق در مورد کلمات کلیدی، باید فرآیندی مستمر و بخشی مهم از کار شما به عنوان یک بازاریاب باشد. کلمات کلیدی قدیمی باید به صورت دوره ای و مرتب، دوباره ارزیابی شوند. کلمات کلیدی که بیشتر رقابتی هستند (در مقابل کلمات کلیدی طولانی) را می توان با عبارت های خاص تر و طولانی تر جایگزین کرد که بازدید کنندگان مناسبی را وارد سایت می کنند. افرادی که به طور مرتب از سایت شما بازدید می کنند و به دنبال محصولات یا خدمات شما هستند بسیار مهم تر از تعداد بازدیدکنندگانی است که وارد سایت می شوند.

شما باید به تنوع کلمات کلیدی خود اهمیت دهید. تنوع یک کلید واژه در دنیای کلمات کلیدی است. اگر از کلمات کلیدی استفاده کنید که همه رقبای شما در حال استفاده کردن از آن هستند، نمی توانید خود را متمایز کنید. نه تنها باید ابزار های جدیدی را برای جستجوی کلید واژه ها امتحان کنید و نتایج به دست آمده را پیگیری نمایید، بلکه باید بر روی تجربیات خود نیز تکیه نمایید.

چه کسانی از کلمات کلیدی شما استفاده می کنند؟ چگونه می توانید خود را در میان رقبا متمایز کنید؟ با فراهم کردن محتوای عالی که به درستی به سوالات مشتریان بالقوه پاسخ می دهد و با استفاده از کلمات کلیدی مناسب، می توان به این هدف دست پیدا کرد.

ابزار های مناسب برای جستجوی کلمات کلیدی:

ابزار های رایگانی در مورد پژوهش و تحقیق بر روی کلمات کلیدی مرتبط وجود دارند و شما می توانید از این ابزارها به نفع خود استفاده کنید. یکی از این ابزار های رایگان، ابزار پژوهش کلید واژه سایت KWFinder است (که در ادامه روش کار با این ابزار را به شما آموزش خواهیم داد). این ابزار به شما کمک می کند بهترین و مرتبط ترین کلمات کلیدی را بیابید. کلیدواژه هایی که می توانند ترافیک مداوم و نرخ تبدیل زیادی را برای شما ایجاد نمایند. مزایای استفاده از این ابزار سئو شامل موارد زیر است:

  • تنوع کلمات کلیدی: با جستجوی کلمه کلیدی در KWFinder، این ابزار، کلمات کلیدی مرتبط با کلید واژه جستجو شده و آمار های مرتبط با آن ها را در اختیار شما قرار می دهد. یکی از مزایای این کار این است که امکان دارد کلمه کلیدی در حوزه کاری شما وجود داشته باشد که شما از آن بی خبر هستید.
  • آمار دقیق: KWFinder آمار دقیقی از تعداد جستجوی هر کلمه کلیدی در ماه، میزان محبوبیت آن کلمه کلیدی و میزان رقابت در آن، اطلاعات مربوط به سایت هایی که در آن کلمه کلیدی بهترین عملکرد را دارند و … را در اختیار شما قرار خواهد داد.
روش کار با KWFinder:

روش کار با ابزار KWFinder نیز ساده است. پس از ثبت نام و خرید یکی از پلن‌ های موجود، با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور خود، به سامانه وارد شوید. پس از ورود به سامانه با چنین صفحه‌ ای رو به رو خواهید شد:

کلمات کلیدی سئو چه کلماتی هستند و چه اهمیتی دارند؟

در این مرحله، زبان را از Any Language به Persian تغییر دهید و کلمه کلیدی مورد نظر خود را وارد کنید.

کلمات کلیدی سئو چه کلماتی هستند و چه اهمیتی دارند؟

پس از وارد کردن کلمه کلیدی و فشردن دکمه جستجو، با محیط زیر رو به رو خواهید شد. همان طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، ابزار KWFinder، تمام اطلاعاتی که برای کلمات کلیدی به آن نیاز دارید را در اختیارتان قرار می‌ دهد:

کلمات کلیدی سئو چه کلماتی هستند و چه اهمیتی دارند؟

البته این تمام اطلاعاتی نیست که در اختیار شما قرار می‌ گیرد.

کلمات کلیدی سئو چه کلماتی هستند و چه اهمیتی دارند؟

سایت هایی که در تصویر بالا می بینید، نتایج صفحه اول جستجو برای آن کلمه کلیدی خاص می باشند.

استفاده مناسب از کلمات کلیدی در سئو:

خب، حالا که بهترین کلمات کلیدی را برای سایت خود انتخاب کردید، باید این کلمات را به گونه ای به کار ببرید که نتیجه خوبی برای سئو سایت شما به دنبال داشته باشد. (ترافیک حاصل از جستجو، نرخ تبدیل و تمامی موارد خوب)

حال سوال اینجاست که چگونه می توان پیش رفت؟ در یک طرف، راهکار های سئو پیشنهاد می کند که کلمات کلیدی مرتبط را در قسمت هایی از سایت قرار دهید که جلب توجه بیشتری دارند. این قسمت ها هر جایی می توانند باشد. از عنوان و متن اصلی مقاله گرفته تا آدرس سایت و متا تگ هایی که در نام تصاویر به کار می رود. به عبارت دیگر، سایت هایی که به درستی سازماندهی شده اند، هزاران یا میلیون ها کلمه کلیدی دارند. شما نمی توانید از یک صفحه واحد برای قرار دادن تمامی کلمات کلیدی خود استفاده کنید. شما نمی توانید این کلمات را در تعدادی صفحه مشخص بگذارید و انتظار داشته باشید برای هر کلمه کلیدی یک رتبه عالی در گوگل به دست آورید. این روش به هیچ عنوان کار ساز و مفید نخواهد بود.

مطلب مهم دیگر : گزارش گیری از عملکرد محتوا و تجزیه و تحلیل آن

خب، چگونه می توان به درستی از این کلمات کلیدی استفاده کرد؟ پاسخ به این سوال بسیار ساده است. با گروه بندی و سازمان دهی این کلمات، می توان نتیجه بهتری کسب کرد. با تقسیم کردن کلید واژه ها به گروه های کوچک تر و قابل مدیریت، می توانید حجم کاری خود را به طور قابل توجهی کم کنید، در حالیکه هنوز صفحات خاص و هدف گذاری شده ایجاد می کنید. اجازه دهید این موضوع را با یک مثال ساده توضیح دهیم:

فرض کنید شما در حال مدیریت یک سایت آنلاین هستید که فروشگاهی بر روی آن در حال اجراست. شما ممکن است بخواهید یک گروه از کلیمات کلیدی مرتبط را برای محصولات مرتبط با “سگ ها” ایجاد کنید و سپس گروه دیگری برای پروژه های مرتبط با “طوطی” بسازید. مرحله بعدی بخش بندی هر گروه به زیر گروه های کوچک تر است. همچنین می توانید برای هر نوع محصول، گروه های کوچک تری نیز ایجاد کنید. حالا قادر خواهید بود در فروشگاه خود صفحات واحدی برای هر کدام از گروه های کوچک تر ایجاد کنید و آن را بهینه سازی نمایید. بازاریابی که در حال بهینه سازی یک سایت برای تنقلات و خوردنی های مرتبط با طوطی هاست، باید موارد زیر را مد نظر داشته باشد:

  • استفاده از کلمات کلیدی در عنوان صفحات
  • استفاده از کلمات کلیدی در آدرس صفحه
  • استفاده از کلمات کلیدی در داخل متن صفحات
  • استفاده از کلمات کلیدی در متا تگ به خصوص توضیحات متا (Meta Description)
  • استفاده از کلمات کلیدی در تصاویر و نیز متن Alt
  • استفاده از کلمات کلیدی در لینک سازی (به عنوان انکر تکست در داخل صفحه یا جای دیگری از سایت)

زمانی که در حال بهینه سازی سایت خود هستید، به خاطر داشته باشید که مرتبط بودن کلمات کلیدی، بسیار مهم تر از چگالی آن است. گروه بندی دستی کلید واژه ها، کار زمان بری است. شما می توانید با استفاده از ابزارهایی مانند KWFinder یا Google Keyword Planner، کلمات کلیدی خاص خود را گروه بندی و تنظیم کنید.

در صورتی که سوالی درباره آموزش سئو و تولید محتوا دارید، می توانید از طریق بخش دیدگاه ها آن را با ما در میان بگذارید. کارشناسان ما پس از بررسی سوالات شما، در قالب دیدگاه یا یک مقاله آموزشی کامل، به شما پاسخ می دهند. همچنین، خوشحال می شویم انتقادات و پیشنهادات خود را در راستای بهتر شدن وب سایت با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید