چگونه شبکه اجتماعی لینکدین خود را گسترش دهیم؟

چگونه شبکه اجتماعی لینکدین خود را گسترش دهیم؟

کسب و کار

چگونه شبکه اجتماعی لینکدین خود را گسترش دهیم؟

چگونه شبکه اجتماعی لینکدین خود را گسترش دهیم؟ : همانطور که می دانید، لینکدین یکی از شبکه های اجتماعی شگفت انگیز در دنیای اینترنت است. زمانی که صحبت از برقراری ارتباط با متخصصان به میان می آید، هیچ جایی بهتر از لینکدین نخواهد بود. نه فیسبوک، نه اسنپ چت، نه فلان و نه بهمان نمی توانند برای انجام کارهای تخصصی جایگزین شبکه اجتماعی لینکدین شوند.

لینکدین منبع و مرجع اصلی متخصصانی است که در کار خود جدی هستند. تا پایان آوریل سال 2016، لینکدین حدود 433 میلیون عضو داشته است و در هر ثانیه، دو عضو جدید به آن اضافه می شوند. به همین خاطر یکی از بهترین شبکه های ارتباطی برای جذب مشتری به شمار می آید. به آمار های زیر توجه کنید:

چگونه شبکه اجتماعی لینکدین خود را گسترش دهیم؟

برای اینکه بتوانیم این آمارها را بهتر درک کنیم، باید جزئی تر نگاهشان کنیم. در زیر آمار مرتبط با جمعیت کاربران لینکدین را مشاهده می کنید:

چگونه شبکه اجتماعی لینکدین خود را گسترش دهیم؟

لینکدین بیش از 433 میلیون کاربر در سراسر جهان دارد. اگرچه 128 میلیون نفر از کاربران لینکدین از ایالت متحده آمریکا هستند، با این حال لینکدین یک شبکه اجتماعی جهانی است و افراد از سرتاسر جهان به آن دسترسی دارند. این سایت بیش از 1 میلیون کاربر در هر 38 کشور اقتصاد محور جهان دارد و ایران هم به عنوان یک کشور در حال توسعه، از این قاعده مستثنی نیست.

این تعداد کاربر باعث شده است که لینکدین، یک پلتفرم عالی برای بازاریابی B2B محسوب شود. اما اینجا یک موضوع مهم وجود دارد. برای اینکه بتوانید تلاش های بازاریابی خود را با موفقیت انجام دهید، باید شبکه خود را گسترش دهید.

به همین خاطر در این مقاله قصد داریم ترفند هایی را بیان کنیم که با استفاده از آن ها می توانید تعداد اعضای شبکه اجتماعی لینکدین خود را دو یا سه برابر کنید و تعامل، نرخ تبدیل و درآمد بیشتری کسب نمایید. بهتر است بگوییم این مقاله در مورد درآمد زایی بیشتر از طریق لینکدین است.

1. در پست های لینکدین خود از تصویر استفاده کنید:

این موضوع ممکن است در نگاه اول بسیار ساده به نظر برسد، اما در لینکدین از اهمیت ویژه ای برخوردار است. همه ما می دانیم که استفاده از تصویر می تواند میزان تعامل افراد در شبکه های اجتماعی را تا حد زیادی افزایش دهد.

تحقیقات مختلف انجام شده نشان می دهد که افزودن تصویر به پست های لینکدین می تواند میزان بازدید از آن ها را تا 11 برابر افزایش دهد.

چگونه شبکه اجتماعی لینکدین خود را گسترش دهیم؟

این موضوع بدین معنی است که شما به یک تصویر هِدِر، تصویر پروفایل و تصویری برای تمامی پست هایی که در صفحه لینکدین خود ارسال می کنید، نیاز دارید تا بتوانید تعداد بازدید از پروفایل خود را چند برابر کنید. شما نمی توانید از هر تصویری استفاده کنید؛ این تصاویر باید مرتبط با موضوع و مخاطبان هدف تان باشد. به همین خاطر، درک صحیح مخاطبانِ هدف، ضروری است.

2. مخاطبان خود را بشناسید:

آیا می دانید مخاطبان شما در لینکدین چه چیزی را می خواهند و به چه چیزی نیازی دارند؟

شبکه ارتباطی هر فردی در لینکدین، با دیگران متفاوت است، اما شما می توانید بر اساس داده ها و اطلاعات موجود، برخی مسائل مشترک را حدس بزنید.

به عنوان مثال سایت comScore، جمعیت حاضر در شبکه های اجتماعی مختلف را بررسی کرده است. اگرچه لینکدین یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی در میان بزرگسالان (30 سال و بالاتر) است، اما بیشتر افراد جوان، ترجیح می دهند از آن استفاده نکنند.

چگونه شبکه اجتماعی لینکدین خود را گسترش دهیم؟

این موضوع بدین معناست که نباید نگران به روز بودن باشید. یک رویکرد ساده ی ارتباطی نیز در لینکدین مفید خواهد بود و از این طریق می توانید بازدید کنندگان و مشتریان با کیفیتی در لینکدین به دست آورید. برای انجام این کار باید محتوای منحصر به فرد و ارزشمند تولید کنید تا افراد را برای کلیک کردن بر روی لینک سایت شما تشویق کند.

عضویت پریمیوم یا پولی در لینکدین، به شما اجازه می دهد اطلاعات مختلفی در مورد افرادی که از پروفایل شما بازدید می کنند، پست های شما را می خوانند یا با شما تعامل دارند، به دست آورید. بهتر است هر چند وقت یکبار این معیارها را تجزیه و تحلیل کنید. تعاملات، پیام ها، لایک، فالوو، پُست و دیدگاه را فراموش نکنید. با سایر افراد ارتباط داشته باشید.

3. یک گروه ایجاد کنید:

یکی از بهترین روش ها برای افزایش تعداد افراد دنبال کننده تان، ایجاد یک گروه متمرکز در لینکدین است. این کار به شما کمک می کند متخصصانی را که به موضوعات کاری شما علاقه مندند، پیدا کنید. مزیت دیگر ایجاد گروه در لینکدین، توانایی به اشتراک گذاشتن اطلاعات با افراد است، بدون اینکه نیاز داشته باشید آنها را به عنوان Connection به پروفایل خود اضافه کنید.

ایجاد گروه اولین مرحله برای توسعه و گسترش شبکه اجتماعی لینکدین شماست.

4. کارمندان خود را به فعالیت در شبکه اجتماعی لینکدین ترغیب کنید:

اگر در شرکت خود کارمند دارید، بهتر است از آنها بخواهید که در لینکدین فعال باشند. با این کار می توانید به مشتریان خود بفهمانید که شرکتی حرفه ای هستید. همیچنین، فعال بودن کارمندان شما باعث گسترش شبکه اجتماعی تان می شود.

نکته ی دیگر این است که کارمندان می توانند درآمد شرکت شما را افزایش دهند. تصویر زیر مقایسه دو کارمندی است که به ترتیب در شبکه اجتماعی لینکدین فعالیت ندارند و دارند.

چگونه شبکه اجتماعی لینکدین خود را گسترش دهیم؟

پیشنهاد می کنم از دست ندهید : پیشنهادی بدهید که مشتری نتواند رد کند

زمانی که کارمندان شما در پروفایل شرکت شما حضور دارند و به صورت فعال با دیگران در ارتباط هستند، میزان دیده شدن پست های شما افزایش پیدا می کند. تنها کاری که کارمندانتان باید انجام دهند این است که صفحه شرکت را به عنوان محلی که در آن کار می کنند، اضافه کنند. از آن پس، بسیاری از افراد به طور خودکار صفحه شما را در لینکدین دنبال می کنند.

افزایش تعامل در شبکه های اجتماعی همچون لینکدین باید از پایه انجام شود. در این میان، کارمندانتان نقش بسیار مهمی دارند.

5. با مشتریان خود در لینکدین ارتباط داشته باشید:

مشتریانی که از محصولات و خدمات شما راضی هستند، حامیان درجه یک برای شما به حساب می آیند. لینکدین ابزار های توسعه ای را فراهم کرده است که به شما اجازه می دهد دکمه Follow را به سایت خود اضافه کنید.

چگونه شبکه اجتماعی لینکدین خود را گسترش دهیم؟

این ارتباطات با مشتریان می تواند تعداد Endorse مهارت های شما را افزایش دهد. همچنین احتمال اینکه این افراد پُست های موجود را با دوستانشان به اشتراک بگذارند، بسیار بالا است. علاوه بر این، اضافه کردن دکمه Follow به سایت، به شما کمک می کند شبکه گسترده ای، فراتر از لینکدین داشته باشید.

6. در لینکدین فایل های ویدئویی به اشتراک بگذارید:

محتوای ویدئویی میزان تعاملات آنلاین را افزایش می دهد، به خصوص زمانی که برای مقاصد بازاریابی مورد استفاده قرار گیرد. این موضوع همچنین باعث افزایش نرخ تبدیل تا 80% می شود. در حال حاضر، فایل های ویدئویی در شبکه های اجتماعی مختلف به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند و لینکدین هم از این قاعده مستثنی نیست.

اضافه کردن فایل های ویدئویی به پست های لینکدین، پروفایل شما را برای کاربران جذاب تر می کند و همین امر باعث می شود تعداد بازدید کنندگان افزایش پیدا کند. به این ترتیب از طریق محتوای ویدئویی، اطلاعات بیشتری در کمترین زمان به کاربران ارائه می شود و شبکه لینکدین شما به سرعت، گسترده تر می شود.

7. آمار شبکه اجتماعی لینکدین خود را آنالیز کنید:

تجزیه و تحلیل داده یکی از بهترین روش ها برای دانستن چگونگی فعالیت کمپین های آنلاین هستند. اگرچه شما نمی توانید از طریق گوگل آنالیتیکس تعداد بازدید کنندگان پروفایل لینکدین تان را مشاهده کنید، اما می توانید این اطلاعات را از طریق ابزار آنالیتیکس، درون سایت لینکدین پیگیری نمایید.

چگونه شبکه اجتماعی لینکدین خود را گسترش دهیم؟

پیشنهاد می کنم این داده ها و معیارها را در یک فایل صفحه گسترده یا پایگاه داده قرار دهید و سپس به صورت آفلاین با سایر اطلاعات موجود از شبکه های اجتماعی و ترافیک سایت مطالعه نمایید.

8. ارتباطات خود را به مشتری تبدیل کنید:

اگر نتوانید با کانکشن های فعلی خود در ارتباط باشید، ساخت و گسترش شبکه اجتماعی لینکدین بی هدف خواهد بود. به همین خاطر برقراری ارتباط با کاربران به شما اجازه می دهد بفهمید چه کسانی واقعاً فعال و کدام حساب های کاربری، جعلی هستند.

فالوئر های فیک در شبکه های اجتماعی، تاثیر منفی بر روی برند شما خواهند داشت. پس مراقب این موضوع باشید. اگر بخواهیم خلاصه توضیح دهیم، مشکل اینجاست که لینک بیلدینگ در لینک فارم ها و پروفایل های جعلی، ارزش زحمات و سرمایه شما را از بین می برد.

چه تعداد از کاربران اینترنت جعلی هستند؟
  • با مشاهده 20 هزار سایت از 249 کشور جهان، تعداد کاربران اینترنت، 1.45 میلیارد نفر تخمین زده شد که از این تعداد، %61.5 از آن ها ابزار های هک ، اسپمرها و ربات های کپی کننده محتوا هستند.
  • بین سال های 2012 و 2013، میزان ترافیک سایت ها از ربات ها، %21.5 افزایش یافت. این موضوع به این معنی است که میزان کلی ربات های بازدید کننده سایت از %50.6 به %61.5 از اینترنت افزایش پیدا کرد.
  • در سال 2002، نزدیک به %8.7 از کاربران فیسبوک جعلی بودند و در سال 2014، علی رغم بهبود الگوریتم ها و حذف حساب های کاربری جعلی، این عدد به %11.2 افزایش پیدا کرد.
  • گفته می شود نزدیک به %10 از حساب های کاربری اینستاگرام و %8.5 از حساب های کاربری توییتر، جعلی هستند. هر دو شبکه اجتماعی ذکر شده، مدت زیادی است که در حال از بین بردن اکانت های جعلی هستند.
  • بر اساس آمار وال استریت جورنال، نزدیک به %36 از کاربران اینترنت، جعلی هستند. شبکه تبلیغاتی موجود در فیسبوک و گوگل، صنعتی 50 میلیارد دلاری است که همواره در حال مبارزه با ترافیک جعلی می باشند.

9. لینکدین را به وبلاگ خود متصل کنید:

در وردپرس شما می توانید به راحتی اکانت خود را به لینکدین یا دیگر شبکه های اجتماعی متصل کنید تا بتوانید به صورت خودکار پُست های منتشر شده را با سایر افراد به اشتراک بگذارید. شما می توانید از افزونه Jetpack برای این کار استفاده کنید.

چگونه شبکه اجتماعی لینکدین خود را گسترش دهیم؟

این موضوع، بخشی کلیدی از بهینه سازی نرخ تبدیل است و می تواند مشتری را به قیف بازاریابی هدایت کند. به دست آوردن کاربر جدید و تبدیل آن ها به مشتری، یکی از مهم ترین جنبه های لینکدین است. اگر از افزونه Jetpack استفاده نمی کنید، پیشنهاد می کنم همین امروز این پلاگین را بر روی وردپرس خود نصب کنبد.

10. در لینکدین خود صفحه Showcase ایجاد کنید:

اگر پروفایل صفحه شرکت شما به عنوان رزومه کاریتان محسوب می شود، صفحه Showcase اکانت شما، آلبوم نمونه کارتان در سایت لینکدین خواهد بود. این صفحات به شما اجازه می دهد خلاق باشید و بر روی موضوعات بهینه سازی شده تمرکز کنید.

چگونه شبکه اجتماعی لینکدین خود را گسترش دهیم؟

برای صفحه Showcase، محتوای ارزشمند تولید کنید تا بتواند تمایل افراد را برانگیزد و آنها را به سمت سایت شما هدایت کند. به خاطر داشته باشید که لینکدین وب سایتی است که بیشتر بر روی کامپیوتر های دسکتاپی استفاده می شود. بنابراین سعی کنید محتوایی تولید کنید که باعث شود کاربران بر روی آن کلیک کنند.

چگونه شبکه اجتماعی لینکدین خود را گسترش دهیم؟

11. صفحه لینکدین خود را به امضای ایمیل تان اضافه کنید:

اگرچه اضافه کردن پروفایل توییتر یا اسنپ چت به امضای ایمیل برای بسیاری از افراد جذاب تر است، اما لینکدین هنوز هم محلی است که می توانید مخاطبان تجاری خود را به آن هدایت کنید. این کار به افراد اجازه می دهد اطلاعات لازم درباره شرکت شما را به دست آورند.

اگرچه همه کار هایی که به صورت آنلاین انجام می دهید باید داستانی منسجم از برند شما باشد، اما لینکدین شبکه ای تخصصی برای بازاریابی B2B است. لینکدین مکانی است که می توانید در آن با شرکای تجاری و مشتریان در فضایی تخصصی ارتباط داشته باشید. در حالی که توییتر و اسنپ چت مکانی برای برقراری ارتباط با مشتریان است. بنابراین بهتر است این پروفایل ها را برای ارتباطات عمومی در نظر بگیرید، اما شرکای تجاری خود را به پروفایل لینکدین تان هدایت کنید.

12. به صورت منظم، پست های خود را در Pulse منتشر کنید:

همانطور که می دانید، Pulse برندی است که توسط لینکدین برای توسعه پروفایل های کاربری در دستگاه های همراه (موبایل و تبلت) خریداری شده است. این ابزار در حال حاضر بر روی 0.13% از دستگاه های اندرویدی نصب شده است. این اپلیکیشن می تواند داستان ها و اخبار جدید را از سراسر وب جمع آوری کند. شما هم می توانید پُست های خود را در Pulse منتشر نمایید.

برای این کار سری به Pulse بزنید و پُست خود را پیش نویس کنید. حالا هر زمانی که اراده کنید می توانید آن را منتشر نمایید. اگر بتوانید محتوای خود را به صورت منظم منتشر کنید، محتوایتان در دیدرس بازدید کنندگان زیادی قرار می گیرد. از آنجایی که بیشتر افراد زمان زیادی را بر روی دستگاه های موبایلی خود سپری می کنند، زمان سپری شده پشت رایانه های دسک تاپی رو به کاهش است. پس این موضوع را مد نظر بگیرید.

چگونه شبکه اجتماعی لینکدین خود را گسترش دهیم؟

13. زمان انتشار پُست ها را هوشمندانه انتخاب کنید:

از آنجایی که لینکدین مخاطبان متفاوتی نسبت به فیس بوک، پینترست و توییتر دارد، زمان انتشار پست ها در آن نیز متفاوت خواهد بود. باید زمان انتشار پست های خود را به گونه ای تنظیم کنید که بیشترین تعداد مخاطب در زمان انتشار، آنلاین باشند.

مطلب مفید دیگر : بهترین عبارات تبلیغاتی که باعث افزایش فروش می شوند

چگونه شبکه اجتماعی لینکدین خود را گسترش دهیم؟

شروع و پایان زمان کاری بانک ها، بهترین و ایده آل ترین زمان برای انتشار پست در لینکدین است (8 صبح تا 10صبح، 5 بعد از ظهر تا 6 بعد از ظهر). با اینکه زمان انتشار پُست در روز بسیار مهم است اما به خاطر داشته باشید که روز ارسال پست نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. تعطیلات آخر هفته، بدترین زمان برای انتشار پُست در لینکدین است.

چگونه شبکه اجتماعی لینکدین خود را گسترش دهیم؟

14. در بخش شغل لینکدین به دنبال کارمند باشید:

جستجوی شغل یکی از محبوب ترین کاربرد های لینکدین است. به همین خاطر، انتشار چنین نیازمندی هایی در مورد شغل های موجود می تواند افراد زیادی را به سمت پروفایل شما هدایت کند. شما می توانید از این قابلیت برای یافتن متخصصانی استفاده کنید که همیشه به دنبالشان بوده اید.

همچنین باید بدانید این کار مزایای دیگری نیز دارد. قرار دادن آگهی استخدام در لینکدین باعث می شود پروفایل شما در دیدرس طیف وسیعی از افراد قرار گیرد و همین امر سیگنالی را ارسال می کند که نشان می دهد کسب و کار شما به خوبی کار می کند.

نتیجه گیری:

همان طور که مشاهده کردید، لینکدین مکانی مناسب برای برقراری ارتباط با متخصصانی است که می توانند به شرکای تجاری، مشتری یا کارمند شما تبدیل شوند. لینکدین یک پلتفرم عالی برای به دست آوردن اطلاعات تخصصی و مخاطبان هدف است. توسعه شبکه کاری در این پلتفرم به شما کمک می کند در آمد بیشتری از مشتریان خود داشته باشید.

شبکه اجتماعی لینکدین به شما کمک می کند تا مخاطبان و مشتریان واقعی خود را به دست آورید. همان طور که گفتیم، لینکدین محل مناسبی برای برقراری ارتباط با بازاریابان B2B است. با اینکه تولید محتوا و به دست آوردن مخاطبان در حجم وسیع، در این شبکه اجتماعی بسیار کمتر از اینستاگرام است، اما هر کدام از افرادی که در لینکدین به دست می آورید، طول عمر بیشتری دارند و می توانند مزایای بیشتری نسبت به سایر شبکه های اجتماعی در اختیار شما قرار دهند.

لزومی ندارد همه نکات این مقاله را در یک روز انجام دهید. پیشنهاد می کنیم به مرور زمان، صفحه لینکدین شرکت خود را بهینه سازی کنید و این نکات را به مرور بر روی آن اعمال نمایید. فراموش نکنید تولید محتوا در هر پلتفرمی از اهمیت بالایی برخوردار است، پس سعی کنید به طور منظم در لینکدین خود مطلب منتشر کنید. مطمئن باشید با رعایت این نکات به مرور متوجه تاثیر شبکه اجتماعی لینکدین بر روی کسب و کار خود خواهید بود.

امیدوارم مطالعه این مقاله برای شما لذت بخش بوده باشد. خوشحال می شوم که نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید